foto1
TELEFONY ALARMOWE: 998 lub 112
foto1
W TROSCE O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
foto1
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W ŁUKOWICY
foto1
ZAANGAŻOWANI W DZIAŁANIU
foto1
W GOTOWOŚCI DO PODJĘCIA DZIAŁAŃ


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ochotnicza Straż Pożarna w Łukowicy według oficjalnych danych powstała w 1934 r. Dziesięciolecia jakie minęły od tamtego czasu to historia zapisana pracą ludzi, którzy angażowali się na rzecz rozwoju naszej miejscowości, tworząc, rozbudowując i usprawniając formację zrzeszającą ludzi mających na celu dbanie o dobro innych. Będąc w którejkolwiek dekadzie dziejów wspólny cel działania zacieśnia więzi wśród społeczności lokalnej, a przede wszystkim tej strażackiej. Działalność pożarnicza zawsze była ukierunkowana na niesienie pomocy potrzebującym.

Rozwój cywilizacyjny i techniczny spowodował, że zakres działań dzisiaj jest zupełnie inny niż na początku istnienia naszej OSP - uległ on niesamowitym zmianom. Różnorodność interwencji jakie dziś podejmowane są przez strażaków jest tak obszerna, specyficzna, wymagająca odpowiednich predyspozycji, umiejętności, wiedzy i przygotowania, że nie każdy jest w stanie podołać tym wyzwaniom. Ale na szczęście są ludzie którzy to wyzwanie podejmują - zmieniają się realia - ale duch, oddanie i służba pozostaje!!! To wyzwanie ciągle jest podejmowane - kiedyś przez naszych poprzedników - dziś przez nas!!! I mamy nadzieję, że w przyszłości przez naszych następców będzie kontynuowane. Tak jak kiedyś, tak i dzisiaj jest to działalność SPOŁECZNA, niezarobkowa. 

Dziś zapewne niejeden z nas często staje przed dylematem - po co to wszystko? Poświęcony czas, zdrowie, chwile które można było spędzić w inny sposób... z rodziną... przyjaciółmi... - jest coś w tej działalności co przyciąga ludzi, jednoczy ich, pozwala razem działać, cieszyć się z osiągniętych sukcesów, tych drobnych, czasem większych - ale i razem przeżywać chwile, smutne, przykre, które ściskają serce. Zawsze smutna dla nas chwila to ta kiedy jeden z nas odchodzi, gdy przechodzi do innej wiecznej służby... I wtedy człowiek uświadamia sobie kto od nas odszedł, co dla nas zrobił, ile swojej pracy włożył w to WSPÓLNE DZIEŁO!!!

To co robisz dla siebie umiera razem z Tobą, co robisz dla innych staje się nieśmiertelne

Albert Pine

Nie sposób wymienić wszystkich, którzy na przestrzeni lat przyczynili się do rozwoju Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukowicy, a nie ma ich już dzisiaj z nami, ale w historii istnienia naszej OSP jest kilka osób, które w sposób szczególny zapisały się w pamięci. W uznaniu ich zasług, wkładu na zawsze pozostają w naszej pamięci:

May 2020
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Statystyka

Odsłon artykułów:
469207

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

5270470
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
RAZEM
455
1312
455
5254646
115197
135264
5270470

Twój adres IP: 34.204.168.209
2020-05-25 07:41

Wybrane akcje

Wspólne ćwiczenia

Wizyta przedszkolaków

Zawody 2016

Wspierają nas

Facebook

Wspierają nas