foto1
TELEFONY ALARMOWE: 998 lub 112
foto1
W TROSCE O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
foto1
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W ŁUKOWICY
foto1
ZAANGAŻOWANI W DZIAŁANIU
foto1
W GOTOWOŚCI DO PODJĘCIA DZIAŁAŃ


Wypadek na drodze Łukowica-Jastrzębie

O godzinie 16:00 w dniu 14 września 2018 r. nasza jednostka została zadysponowana do wypadku samochodu osobowego oraz ciągnika rolniczego na trasie Łukowica - Jastrzębie.

W miejsce wypadku natychmiast udał się zastęp strażaków-ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukowicy 459K71. Po przybyciu na miejsce zastano samochód osobowy, którym podróżowały dwie osoby oraz ciągnik roliczny prowadzony przez jedną osobę. Niezwłocznie przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odłączono akumulatory z pojazdów, a osobom poszkodowanym udziolono kwalifikowanej pierwszej pomocy. W zdarzeniu udział wzięły ponadto zastęp z JRG w Limanowej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Całe zdarzenie zaistniało niebawem po zmianie warunków pogodowych i wystąpieniu opadów deszczu. Kierowca samochodu osobowego jadący od strony Łukowicy, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, w wyniku czego najechał na prawidłowo jadący ciągnik rolniczy. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby: kierowca ciągnika rolniczego oraz pasażerka samochodu osobowego.

Jest to już nie pierwsze tego typu zdarzenie w tym miejscu. Niewielki opad deszczu powoduje utratę przyczepności do nawierzchni jezdni, w wyniku czego kierowcy jadący od Łukowicy niejednokrotnie nie są wstanie zapanować nad swoim pojazdem, a manerw hamowania czy zmiany kierunku jazdy powoduje olbrzymie trudności by utrzmać się w swoim pasie ruchu. Z kolei kierowcy zmierzający od Jastrzębia do Łukowicy, zwłaszcza kierujący samochodami ciężarowymi nie są wstanie pokonać wzniesienia i blokują podjazd w okresach wiosennno-letnio-jesiennych, w których podobne sytuacje nie powinny mieć miejsca.

Na uwagę zasługuje fakt, iż jest to droga stosunkowo niedawno oddana do użytku, a ilość zdarzeń w tym rejonie po wymianie nawierzchni znacząco wzrosła... Apelujemy do naszych Włodarzy, osób mających wpływ na utrzymanie i stan nawierzchni dróg oraz zarządcy drogi o zajęcie się sprawą, gdyż wyżej wymieniony odcinek drogi stał się niezwykle niebezpieczny, a samo ograniczenie prędności może okazać sie niewystarczające, by uniknąć w przyszłości podobnych zdarzeń lub co gorsza większych tragedii...

Free Joomla Lightbox Gallery
November 2019
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Statystyka

Odsłon artykułów:
404439

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

3988319
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
RAZEM
7133
10766
28723
3893329
167876
228497
3988319

Twój adres IP: 18.205.176.85
2019-11-20 20:39

Wybrane akcje

Wspólne ćwiczenia

Wizyta przedszkolaków

Zawody 2016

Wspierają nas

Facebook

Wspierają nas

Mój szef to jaDEFIBRYLATOR - AED

W budynku remizy OSP w Łukowicy znajduje się Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED)

Czytaj więcej

WYPOSAŻENIE

Sprzęt na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukowicy

Czytaj więcej

SALA

Sala weselna w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukowicy

Czytaj więcej

WSPÓŁPRACUJEMY

Partnerzy z którymi współpracujemy na różnych polach działalności

Czytaj więcej