foto1
TELEFONY ALARMOWE: 998 lub 112
foto1
W TROSCE O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
foto1
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W ŁUKOWICY
foto1
ZAANGAŻOWANI W DZIAŁANIU
foto1
W GOTOWOŚCI DO PODJĘCIA DZIAŁAŃ


Nowe garaże remizy OSP w Łukowicy

Kolejny etap rozbudowy remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukowicy został zrealizowany.

W 2018 r. rozpoczęto prace związane z rozbudową remizy OSP w Łukowicy. Pierwszy etap obejmował budowę fundamentów, ścian i stropu nad garażami. Został zrealizowany przy wsparciu uzyskanemu w ramach konkursu "Małopolskie Remizy 2018".

Drugi etap to kontynuacja rozpoczętych wcześniej prac, który obejmował budowę ścian piętra nad garażami, częściowy demontaż dachu nad starą częścią (kuchnią), wykonanie więźby dachowej i dachu. Etap ten został dofinansowany w ramach konkursu "Małopolskie Remizy 2019".

Z Funduszu sołeckiego ze środków przekazanych przez Radę Sołecką Łukowicy wykonano w 2019 roku stolarkę okienną i drzwiową.

W 2020 r. Rada Sołecka Łukowicy przekazała na rzecz rozbudowy remizy OSP w Łukowicy środki z których zostały zakupione bramy garażowe.

Ze środków własnych wykonano elektrykę w nowych garażach, tynkowanie ścian wewnętrznych oraz dokonano niezbędnej modernizacji instalacji gazowej.

Trzeci etap rozbudowy remizy realizowany w 2021 r. był możliwy dzięki środkom pozyskanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki nim dokonano wykończenia części garażowej oraz pomieszczenia socjalnego, w tym: wykonano instalację wodno-kanalizacyjną, instalację oddymiającą, wymurowano ścianki wewnętrzne i wykończono pomieszczenie socjalne, przylegające bezpośrednio do garaży. Z zewnątrz budynek został ocieplony, wykonano elewację zewnętrzną oraz opaskę z kostki brukowej przed bramami garażowymi, wejściem do pomieszczenia socjalnego i zaplecza kuchennego. 

Wykończenie nowej części garażowej zostało zakończone i wkrótce samochody ratowniczo-gaśnicze, będą mogły stacjonować w dużych dostosowanych do współczesnych standardów boksach garażowych.

 

dh Józef Pietrzak - Prezes OSP Łukowica

"Jest to niezwykle ważna inwestycja dla całej naszej lokalnej społeczności. Remiza - patrząc historycznie - to jedno z najważniejszych miejsc praktycznie w każdej miejscowości. Strażacy podejmujący działania ratowniczo-gaśnicze, będą dysponować odpowiednim miejscem i warunkami, które podniosą poziom bezpieczeństwa tak dla strażaków, jak i pośrednio dla wszystkich mieszkańców Łukowicy, całej gminy i powiatu limanowskiego.

W imieniu całego Zarządu OSP Łukowica składam serdeczne podziękowania dla byłej Pani Wójt Czesławy Rzadkosz za podjęcie tematu i rozpoczęcie rozbudowy, dla Pana Bogdana Łuczkowskiego - Wójta Gminy Łukowica, za wsparcie, przychylność do tej inwestycji i przekazanie środków finansowych na jej realizację.

Słowa uznania kieruję również do Radnych Gminy Łukowica, którzy dostrzegli potrzebę realizacji tak ważnego zadania. Szczególne podziękowania kieruję na ręce naszej Radnej z Łukowicy Marty Król, która od samego początku zabiegała, aby ta inwestycja mogła być realizowana, mimo trudności i negatywnego nastawienia niektórych osób.

Podziękowania należą się również Radzie Sołeckiej na czele z nieżyjącym już niestety Sołtysem i naszym długoletnim członkiem wspierającym śp. Henrykiem Dyrkiem."

 

dh Janusz Gamoń - Naczelnik OSP Łukowica

"Nowe garaże, przestrzeń która się w nich znajduje to długo wyczekiwane zwieńczenie naszych marzeń, potrzeb i oczekiwań. Dotychczasowa stara część remizy, która kiedyś - owszem, była wystarczająca, ale dziś, w dobie ciągle rosnących wymogów, normatywów stawianych dla jednostek będących częścią Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego do którego przynależymy, powoduje, że niestety - tego miejsca jest za mało. Ciasna przestrzeń w garażach, brak możliwości swobodnego przejścia wokół samochodów, nie mówiąc już o sytuacjach alarmowych, kiedy jesteśmy dysponowani do różnych zdarzeń powodowała, że bezpieczeństwo naszych strażaków pozostawiało wiele do życzenia. Inną kwestią jest miejsce na przechowywanie sprzętu, którego w starych ciasnych garażach ciągle brakowało. Obecnie dobudowana nowa część garażowa znacząco usprawni komfort i bezpieczeństwo naszej pracy realizowanej w ramach OSP."

 

dh Janusz Koza - Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łukowicy

"Rozbudowa budynku remizy OSP w Łukowicy to zadanie realizowane etapami. Obecnie zakończony został III etap, w ramach którego do użytku zostaje oddana nowa część garażowa - najważniejsza z punktu widzenia działalności strażackiej. Poszczególne etapy rozbudowy realizowane były z dofinansowaniem pozyskanym z różnych programów, w tym dwukrotnie w ramach konkursu "Małopolskie Remizy" oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Działania ukierunkowane na rozwój infrastruktury służącej szeroko rozumianemu bezpieczeństwu, to inwestycja w przyszłość mająca na celu stworzyć zarówno bazę lokalową, dostosowaną do obecnych potrzeb i realiów, ale także wzmocnić hard ducha wśród samych strażaków, a wśród dzieci i młodzieży wzniecić chęć niesienia pomocy innym oraz realizowania siebie, rozwoju swoich pasji i zainteresowań na rzecz pomocy innym na różnych poziomach i obszarach działalności przy wzajemnej współpracy.

Zwykle to różne trudne, przykre, kryzysowe momenty połączone z dźwiękiem syreny uświadamiają nam wszystkim, jakie działania podejmują strażacy, porzucając wszystkie swoje codzienne obowiązki by spieszyć z pomocą tym którzy tego potrzebują. Ale w wielu sytuacjach ich praca nie jest aż tak dostrzegalna. Często realizują swoje zadania nie informując o sprawach jakie dzięki nim zostały zrealizowane. Praktycznie w każdej trudnej, zawiłej sytuacji są, podejmują działania, rozwiązują problemy, poświęcają swój prywatny czas, niejednokrotnie kosztem swoich najbliższych i służą naszej lokalnej społeczności."

 

Fotorelacja przedstawiająca poszczególne etapy rozbudowy remizy OSP w Łukowicy:


 

Free Joomla Lightbox Gallery

Ostrzeżenia pogodowe

Łukowica - ostrzeżenia

July 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Statystyka

Odsłon artykułów:
891942

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Wybrane akcje

Wspólne ćwiczenia

Wizyta przedszkolaków

Zawody 2016

Facebook
10880912
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
RAZEM
1148
4633
1148
10807673
165502
254083
10880912

Twój adres IP: 3.238.116.201
2024-07-15 06:42


DEFIBRYLATOR - AED

W budynku remizy OSP w Łukowicy znajduje się Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED)

Czytaj więcej

WYPOSAŻENIE

Sprzęt na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukowicy

Czytaj więcej

SALA

Sala weselna w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukowicy

Czytaj więcej

WSPÓŁPRACUJEMY

Partnerzy z którymi współpracujemy na różnych polach działalności

Czytaj więcej